Obsługa klienta: 71 343 78 85

Sublimacja

Sublimacja

Sublimacja jest to technika druku polegająca na przeniesieniu kolorowej grafiki na powierzchnię produktu za pomocą prasy termotransferowej.

Kubki

Poduszki

 Koszulki

Etui

Trwałe zabarwienie włókien poliestru

Co to jest sublimacja i jak jest wykonywana ?

Technika sublimacji to prosta, ale bardzo skuteczna metoda druku cyfrowego. Sublimację wykorzystuje się do przenoszenia grafik oraz obrazów na powierzchnie poliestrowe. Najczęściej wykorzystywana jest w nadrukach na kubkach, podkładkach pod myszkę, poduszkach, tekstyliach z nadrukiem fullprint, etui na telefonach czy koszulkach sportowych.

Aby wykonać nadruk metodą sublimacji, daną grafikę należy najpierw nadrukować w odbiciu lustrzanym na specjalnym papierze termo transferowym. Podczas dociskania  papieru z nadrukiem przez prasę na którym jest tusz sublimacyjny dochodzi do wiązania się go z włóknami poliestrowymi. Barwnik tuszu zmienia swój stan skupienia ze stałego na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który przenika do ich wnętrza. W momencie zakończenia działania wysokiej temperatury i prasy na nadruk, włókna tkaniny zamykają się i trwale zatrzymują barwnik sublimacyjny. Metoda ta jest niewyczuwalna w dotyku i bardzo trwała.

Plusy druku sublimacynego

Pełnokolorowy nadruk
Nadruk odporny na pranie
Niewyczuwalny w dotyku
Brak dodatkowych kosztów przygotowania
Szybki czas realizacji
Nadruk wgrzewany bezpośrednio w materiał poliestrowy