Obsługa klienta: 71 343 78 85

Sitodruk

Sitodruk

Sitodruk to metoda znakowania, która umożliwia wykonywanie nadruków na tekstyliach, plastiku, papierze czy folii.

 Koszulki

Bluzy

Torby

Poduszki

Sitodruk

Poznaj ciekawy proces tworzenia nadruków.

Sitodruk jest to metoda znakowania pochodząca z Dalekiego Wschodu. Znany jest od wielu lat, szczególnie wcześnie rozwinął się w Japonii.

Sitodruk zawsze rozpoczynamy od pracy z grafiką, którą musimy odpowiednio przygotować. Następnie wypalamy ją na drobnej folii w wypalarce sit (na zdjęciu). Tak przygotowaną stiatkę z grafiką montujemy w karuzeli.  Cały proces wykonania nadruku wzoru polega na przetłoczeniu farby przez wypalone dziurki  siatki na materiał koszulki. Metoda ta idealnie wypada przy zadrukowywaniu dużych i płaskich powierzchni. Kolor nadruku nie stanowi problemu, na rynku są dostępne duże ilości odcieni farb. Bardzo dużą zaletą sitodruku jest jego jakość nadruku, grafiki naniesione na materiał, papier czy plastik zawsze są wyraziste oraz głębokie. Metoda ta cechuje się także duża odporność na ścieranie oraz kruszenie, także niestraszna będzie takiej koszulce pralka.

Jeżeli chodzi o koszty koszulek, bluz czy torb papierowych, zawsze ich cena z nadrukiem maleje względem większej ilości zamawianych produktów.

Plusy sitodruku

Opłacalny przy większym nakładzie
Wysoka trwałość mechaniczna
Wysoka jakość nadruków
Odporny na promienie UV
Wodoodporny
Odporny na czynniki atmosferyczne